letaky

Co by mělo být na reklamním letáku?

Reklamní letáky jsou jedním z hlavních prostředků propagace určitých služeb a produktů. Na jedné straně podceňovány částí podnikatelů jako málo účinná reklama, na druhé straně se však stále více lidí snaží propagovat své podnikání právě skrze ně. Je zajímavé, že se správným designem mohou být velmi efektivní a přímo vést ke zvýšení prodeje nebo povědomí. Co by mělo být na reklamním letáku?

Relevantní obsah

Nejprve musíte určit formát letáku, protože na něm bude do značné míry záviset obsahu textu. Ale i při výběru letáků velkých velikostí stojí za to si uvědomit, že nepíšeme knihu, ale vytváříme krátkou reklamní zprávu. Měl by být stručný, nekomplikovaný a odkazovat na příjemce. Jen a jen proto, že každý, kdo se musel vypořádat s přípravou textů pro reklamní účely ví, že čím kratší forma, tím více práce do ní budete muset investovat.

Kromě samotných informací je třeba dbát na to, aby leták nesl s zákazníkovi nějakou přidanou hodnotu, která ho donutí si rozmyslet, zda ho vyhodií do nejbližšího koše. Může to být nabídka slevy jen s letákem – sleva nemusí být obrovská, samotný fakt by měl oslovit zákazníka.

Atraktivní grafika

I když samotný obsah je velmi důležitý, snad nikdo nepochybuje, že samotný text vytištěný na letáku příliš mnoho příjemců nezajímá. Proto je velmi důležité dokončit vizuální vrstvu designu. V závislosti na tom, jaká je cílová skupina takových letáků a specifika daného odvětví, jejich vzhled se bude značně lišit. Je důležité, aby leták zaujal na první pohled svým vzhledem.

Velmi důležitý je i vhodný design letáku – umístění jednotlivých prvků může ovlivnit, zda si příjemce leták vůbec ponechá, nebo do jaké míry bude mít zájem o jeho obsah.

Dobrá kvalita výroby

Při rozhodování o objednávání letáků v tiskárně je velmi důležitá vysoká kvalita jejich výroby. Dokonce i ty krásné letáky s obsahem, který odpovídá literárním dílům, nepřinesou mnoho užitku, pokud jsou, například, jsou vytištěny na špatný papír, který se rychle zhroutí a roztrhá. Neméně důležitá je kvalita tisku – podání barev a realizace letáku podle návrhu, bez jakýchkoliv závad.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *